• שרית קלדרון גורקוב

מה עושים באימון לקריירה שנייה?

חושבת לשנות כיוון?

מרגישה שהגיע הזמן להסבה מקצועית?

מחקרים מראים שבעשורים האחרונים החלפת מקום עבודה | מעבר בין תפקידים בארגון | שינוי תחום עיסוק ואפילו יציאה לדרך עצמאית הופכת לנפוצה ושכיחה יותר בקרב צעירים ומבוגרים כאחד.

הסיבות לכך רבות ומגוונות ויכולות לנבוע ממניעים רגשיים או שכלתניים כמו חוסר עניין במקצוע ותחושת מיצוי (גם אחרי שנתיים בתפקיד)אבל גם צורך ורצון להתמקד במשמעות ובמימוש הייעוד שלי.


כל מי שחשב או חושב על שינוי מקצועי עומד בפני בדילמה לא פשוטה:


למרות שהוא יודע היטב שהמקצוע בו עוסק היום כבר לא מעניין או מאתגר אותו הוא לא לגמרי בטוח מה כן יוכל להתאים לו או באיזה תחום אחר הוא יכול לעסוק.

עניין נוסף שמכביד וגורם ללא מעט היסוסים הוא הפחד מתוצאות השינוי: אומנם היום אני עובד במקצוע שאיננו מעניין אותי אבל העבודה שלי 'נחשבת', צברתי מוניטין, ניסיון וידע וגם השכר שלי טוב ומסודר. אם אחליט לעזוב – מי מבטיח לי שאצליח לשמור על הסטטוס הזה? האם הכישורים והניסיון שלי יישארו רלוונטיים במקצוע החדש שאבחר? האם אוכל לשמור על הכנסה דומה? ואולי בסוף המקצוע החדש שאבחר בכלל לא יתאים לאופי שלי?

סיבות כאלו ואחרות מצליחות לדכא רצון ותשוקה של לא מעט אנשים שמחליטים להישאר במסלול הבטוח והלא מעניין בו הם נמצאים.

יכול להיות שהם מפסידים...בגדול


נכון, הסבה מקצועית דורשת תכנון, השקעה, סבלנות ומאמצים נפשיים וכלכליים אבל עם ליווי והדרכה נכונים היא יכולה להצליח בכל גיל.


"אם תמצא עבודה שאתה אוהב לא תצטרך לעבוד יום אחד בחייך" קונפוציוס

באימון לקריירה שנייה שאני מעבירה מוקדשות מספר פגישות מרכזיות לנושא: איתור וזיהוי ייעוד אישי ומקצועי.

מה זה ייעוד אישי?

ייעוד משלב תשוקה לתחום מסוים, ידע, יכולות ותחושת שליחות:

כיצד התחום שאני כל כך אוהב וטוב בו יכול לעזור או להשפיע על הסביבה והקהילה שלי?


לכל אחד מאתנו יש ייעוד אישי. חלקנו עוסקים בו ביומיום, וחלקנו עדיין מחפשים אותו


למצוא ייעוד אישי זאת חוויה מיוחדת וחד פעמית. ככזו, היא 'מפילה אסימונים' גם על שאר התחומים והעשייה של חיינו, מעוררת תובנות ומעודדת צמיחה אישית.

מה הכי חשוב לי בחיים?

על מה אני הכי אוהבת לדבר?

איזה כישרון ייחודי יש לי שיוכל לעזור לאחרים? ואיך הופכים אותו למקצוע?

איך אני מגדירה הצלחה?


נכון יש גם מכשולים בדרך. אף אחד לא מושלם וכל אחד מאתנו מתמודד עם הרגלים מעכבים, חסמים או פחדים - גם על זה אנחנו עובדות באימון. בסופה של כל פגישה אני נותנת תרגיל, משימה, 'שעורי בית' שנועדו להרחיב את נקודות המבט, לשחרר ולהתגבר על הכללות, לסגל הרגלים בריאים ומקדמים, להירגע ולהשתחרר והכי חשוב: להגדיר באופן המדויק ביותר את השינוי הרצוי בחיים שלי, ולקדם את ההגעה שלי לשם. כל משימה מעודדת אותי לחשוב חיובי, מחזקת כישורים ויכולות שכבר קיימים בי ומפתחת מיומנויות חדשות שיעזרו לי להגשים את החלום שלי.


בואי להשקיע; בהתפתחות האישית שלך; באושר ובהצלחה שלך; שעה וחצי בשבוע; להכיר את עצמך, ללמוד דברים חדשים, להתפתח; לגלות את הייעוד שלך; פגישה מקוונת ללא התחייבות; אין לך מה להפסיד
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram

©2020 by שרית קלדרון גורקוב - מאמנת אישית. Proudly created with Wix.com