איך מגדירים הצלחה?

מהי הצלחה?


להיות אלוף העולם? מולטי-מיליונר? לעשות קריירה מרשימה? להיות שם דבר בתחומך? לפרוש לגמלאות בגיל 40 ולהתמסר לטיולים בעולם? להקים משפחה מאושרת? ואולי לזכות לעלות לרגל למכה או לאומן? בספרות המקצועית קיימות הגדרות רבות להצלחה. אבל אני חושב שלהצלחה יש רק הגדרה אחת: ההגדרה שלך. (י.יובל)

מהי ההגדרה שלך להצלחה? ואיך את מתכוונת להגיע לשם?


מי שרוצה להצליח בחיים חייב להציב לעצמו יעדים. יעדים הם סימני הדרך שלנו: הם עוזרים לנו לשמור על המיקוד, על הכיוון וקובעים אמות מידה להצלחה. כדי להשיג מטרות צריך לדעת איך להגדיר אותן. אי אפשר להגיד 'אני רוצה' ולצפות שהדברים פשוט יקרו. המטרה שלך חייבת להיות ברורה ומוגדרת היטב. יעדים מעורפלים או כללים מידי אינם יכולים לתת לך כיוון ברור. הגדרת יעדים מתחילה קודם כל בהבנה מה אני באמת רוצה להשיג ומסתיימת בהרבה עבודה קשה והשקעה כדי לעשות ולהשיג זאת בפועל.


רוצה להגדיר את ההצלחה שלך? הנה 5 כללים פשוטים שיעזרו לך לעשות זאת:


1. בחירת יעד מעורר מוטיבציה

חשוב לוודא שהיעד שהגדרת לעצמך חשוב לך ויש משמעות בהשגתו. אם העניין שלך בתוצאה הסופית מועט – הסיכוי שתשקיעי זמן ואנרגיה כדי לגרום להם לקרות הוא קלוש; מוטיבציה היא המפתח להשגת יעדים.

איך תדעי אם למטרה שהגדרת יש לך מספיק מוטיבציה?

אם היית צריכה לספר לאחרים על המטרה שלך: מה היית אומרת להם כדי לשכנע אותם שזו מטרה חשובה והכרחית ביותר?2. קביעת יעדים מדידים

כמויות מדויקות, תאריכים מוגדרים ביומן, הם אלו אשר יאפשרו לך למדוד את התוצאות שלך.

לדוגמה:

לקבל קידום בעבודה זאת לא הגדרה מספיק מדויקת.

מה זה בשבילך קידום?

תוספת שכר? הטבות?

ניהול קבוצה גדולה יותר של אנשים? הובלה של פרויקט חשוב?

תוך כמה זמן תרצי לקבל את הקידום הזה? איך תבקשי אותו? מתי? איזה אסמכתאות תוכלי להציג שיוכיחו שאת אכן ראויה לקידום? על מה את עוד צריכה לעבוד?

יעדים מדידים הם כלי להגדרת הצלחה בכל תחום. לא רק בפן המקצועי.

את רוצה להתחיל לחסוך - הגדרת יעד של צמצום הוצאות הוא לא יעד מספיק מדויק.

איך תדעי שעמדת ביעד?

הגדרה נכונה ומדויקת יותר: צמצום הוצאות קניות ב 15% בחודשיים הקרובים למשל יכול לדייק את היעד שלך.3. צעדים ברי השגה

אם תקבעי לעצמך מטרה שאין שום סיכוי בעולם שתוכלי להשיג תעשה את הפעולה ההפוכה ממוטיבציה - שחיקה ופגיעה בביטחון העצמי. עם זאת, גם לא כדאי לקבוע יעדים קלים מידי מכיוון שהשגת יעד קל מידי יכול להרגיש טיפה 'מאכזב' ולא מספיק מרשים. קביעת יעדים מציאותיים אך מאתגרים מחייבים אותך להרים את הרף ויביאו לך את הסיפוק האישי הגדול ביותר!4. הגבלת זמן

המטרות והיעדים שלך חייבים להיות מוגדרים בזמן כך שתדע מתי אפשר כבר 'לחגוג את ההצלחה'. עבודה עם תאריכי יעד מגבירה את תחושת הדחיפות וכך ההישגים יגיעו הרבה יותר מהר.5. כתיבה

הכתיבה הפיזית הופכת את המטרה שלך להרבה יותר מוחשית וממשית. לא יהיה לך שום תירוץ לשכוח ממנה. גם לצורת הכתיבה עצמה יש משמעות: במקום לכתוב: אני רוצה להקטין את ההוצאות החודשיות שלי ב 15% בחודשיים הקרובים צריך לכתוב:

אני אקטין את ההוצאות החודשיות שלי ב 10% בחודשיים הקרובים!

להצהרה ממשית יש כוח. תוכל ממש ל'ראות' את עצמך מצמצם את ההוצאות החודשיות שלך. אם לא תגדיר במדויק מה אתה רוצה ולמה אתה רוצה אותו הסיכויים שלך להצלחה יצטמצמו במידה ניכרת!


מה המטרה העיקרית שלך בעבודה כרגע?

מה את רוצה להשיג השנה?

מה תרצי לעשות בעוד 5 שנים מהיום?

מה את רוצה להשיג בסוף היום הזה?


"אין תחליף לתהליך מעמיק ומדוקדק של דיוק פנימי בדרך להצלחה. זהו תהליך אישי ואינטימי ששווה להקדיש לו את הזמן והמאמץ הדרושים לו. אדם חייב ללמוד להכיר את עצמו ואת מערכת ההפעלה שלו, ולהפריד, וזה ממש לא קל, בין הציפיות החיצוניות ממנו, ומה שנחשב להצלחה בחברה שבה הוא חי, לבין מה שחשוב לו באמת, בשורש נשמתו." (י.יובל)

#הצלחה

#הגדרהלהצלחה

#יעדיםאישיים

#יעדיםמדידים

#מוטיבציה

#חזוןאישי

#חזוןלקריירה

#הצלחהמקצועית

#ערכיליבה

#אימוןלקריירה

#ניהול_זמן_ומשימות

#חשיבהתוצאתית


  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram

©2020 by שרית קלדרון גורקוב - מאמנת אישית. Proudly created with Wix.com